Danışmanlık Hizmetleri, Marka Patent Danışmanlığı

Patent Belgesi Yıllık Harç Ücretleri

Patent Belgesi Yıllık Harç Ücretleri

“Patent Belgesi Yıllık Harç Ücretleri, patent almak isteyen kişi veya kurumların Türk Patent Enstitüsüne ödediği harç miktarıdır.”
patent belgesi yıllık harç ücretleri, patent belgesi yenileme ücreti, patent belgesi yıllık harçları, TPE harç ücretleri Patent başvurusu yapılmasından itibaren başvuru sahibinin tüm hukuki hakları başlamaktadır. Başvuru ile başlayan süreç devamında, başvuru tarihinin her yıl yıl dönümünde yıllık harcının ödenmesi gerekmektedir.

Tüm Dünya’da patent sistemlerinde genel ortak kural her yıl yıllık harçlarının olmasıdır.Yıllık harçların zamanında ödenmemesi veya hiç ödenmemesi durumunda patent başvurumuz veya tescilimiz ile ilgili tüm hukuki haklar bitmektedir. Bu nedenle yıllık harçların takip edilmesi oldukça önemli olmaktadır.

Hem şahıs başvurularında hem de tüzel kişi başvurularında genel olarak yıllık harçların takibi zor olmakta ve başvuru sahiplerinin hak kaybına uğraması çok karşılaşılan bir durum olmaktadır. Başvuru sahiplerinin yıllık harçlarını takibi ve ödenmesi konusunda profesyonel destek almalarını tavsiye etmekteyiz.

Diğer Hizmetlere Gözatın

Diğer Hizmetler

Patent Belgesi Devir İşlemi

Danışmanlık Hizmetleri

Marka Tescili İçin Gerekli Evraklar

Danışmanlık Hizmetleri

Uluslararası Patent Tescili

Danışmanlık Hizmetleri

Faydalı Model Başvuru Süreci

Danışmanlık Hizmetleri