Danışmanlık Hizmetleri, Yönetim Sistemleri Danışmanlığı

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

FSSC 22000, tüm gıda zincirinde yer alan gıda üreticilerinin, gıda güvenliği sistemlerinin tetkik edilmesi ve belgelendirilmesinde  kullanılan uluslararası çapta kabul görmüş, ISO temelli bir belgelendirme programıdır. FSSC 22000, mevcut TS EN ISO 22000, ISO 22002-1 / ISO 22002-4 standartlarının şartlarını ve bu programa has diğer şartları içerir. FSSC 22000, Gıda Güvenliği konusunda dünyada söz sahibi olan ilgili birçok kuruluş ve organizasyonun geniş katılımıyla oluşturulmuştur. FSSC 22000 Belgelendirme Programı, GFSI (Global Food Safety Initiative) Direktörler Kurulu tarafından tam olarak tanınan ve EA (Europoan Cooperation for Accreditation) tarafından da kabul gören bir programdır.

 

NEDEN FSSC 22000?

  • Mevcut ISO Standartlarını, ÖGP’ler için sektöre özgü teknik şartnameleri, HACCP, yasal gereklilikleri ve Codex HACCP Prensiplerini tam olarak içermektedir.
  • Küresel Gıda Güvenliği Girişimi (GFSI) tarafından tam olarak tanınmaktadır.
  • Gıda güvenliği ve gıda kalitesi yönetiminin, çevresel yönetim, sürdürülebilirlik ve sağlık ve güvenlik gibi diğer yönetim sistemleriyle entegrasyonunu sağlamaktadır.
  • Kar amacı gütmeyen bir vakıf tarafından kurulmuştur ve bağımsız bir Paydaşlar Kurulu tarafından yönetilmektedir.
  • Gıda zinciri boyunca şeffaflığın artmasına yardımcı olmaktadır.
  • Küçük ve / veya gelişmekte olan kuruluşların da, dünya çapında kabul görmüş. güvenilir bir GGYS Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) uygulamasına imkan vermektedir.

Diğer Hizmetlere Gözatın

Diğer Hizmetler

Marka Tescil Başvuru Süreci

Danışmanlık Hizmetleri

Kurumsal Yapılanma Danışmanlığı

Danışmanlık Hizmetleri

Marka & Patent Danışmanlığı

Danışmanlık Hizmetleri

Eğitim Hizmetleri

Danışmanlık Hizmetleri