Danışmanlık Hizmetleri, Marka Patent Danışmanlığı

Marka Tescil Başvuru Süreci

Marka Tescil Başvuru Süreci

Marka Tescil araştırma , tescil edilecek olan markanın, Türkiye’nin tamamında tescil edilmiş bütün markalar ile tescil edilmek için yayınlanmış arasında yapılan araştırma ile tescil müracaatı öncesi alınan bir tedbirdir.

Marka tescil araştırması, markalı ürünün veya hizmetin kullanımına başlamadan önce mutlaka yapılması gerekir. Çünkü sizin seçtiğiniz marka daha önceden tescil ettirilmiş olabilir. Bu da size para, zaman ve emek kaybı olarak yansır. Çünkü siz markayı seçer kullanmaya başlar ürünlerinizin üzerine basar, çıkartmalar halinde yapıştırırsınız yani ürününüzü, markanızla özdeşleştirir siniz ama sonradan markanızın önceden tescil edildiği ortaya çıkarsa bu sizin gerçekten çok sıkıntılı süreçler yaşatabilir.

Marka Tescil Araştırmasını siz şahsen de yapabileceğiniz gibi profesyonel bir firmaya da yaptırabilirsiniz. Markalaşma sürecinde marka ve patent vekilliği firması ile çalışmanız sizin birçok tehlike ve sıkıntıdan kurtulmanıza sebep olacaktır. Çünkü vekil firma ile çalıştığınızda marka tescili konusunda sizin gözünüzden kaçan küçük ayrıntıları ortaya çıkarır.

Marka tescilinin tüm aşamalarında, marka tescilinizin tamamen veya kısmen reddine sebep olabilecek ayrıntıların atlanmamasına sağlar. Ve tüm riskleri ortadan kaldıracak tedbirleri önceden alacak ve sizin tescili sürecinde rahat etmenizi sağlayacaktır. Vekil firma, şirketiniz adına markanızın tescile uygunluğunu araştıracak, yurtiçinde ve yurtdışında yaşanacak muhtemel riskleri belirleyecek ve risklere önlem almanızı sağlayacaktır.

Diğer Hizmetlere Gözatın

Diğer Hizmetler

Uluslararası Patent Araştırma

Danışmanlık Hizmetleri

Marka Sınıfları

Danışmanlık Hizmetleri

Patent Faydalı Model Lisansı

Danışmanlık Hizmetleri

ISO9OO1 Kalite Yönetim Sistemi

Danışmanlık Hizmetleri