Danışmanlık Hizmetleri, Marka Patent Danışmanlığı

Logo ve Slogan Tescili

Logo ve Slogan Tescili

Com.tr Marka Tescili, com.tr uzantılı alan adlarının satın alınması konusunda ODTÜtarafından zorunlu hale getirilmiştir. Com.tr ile ilgili tek yetkili kurum ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) dir. Marka ile ilgili tüm işlemlerinizde ve marka tescil süreçlerinin tamamında Karar Patent her an sizin yanınızda olacaktır.
Karşılaşabileceğiniz muhtemel güçlükleri önceden görüp tedbir alacak ve zaman kaybının önüne geçecektir. Karar Patent aynı gün istediğiniz com.tr alan adını tarafınıza tahsis etmektedir. Öncelikli şart marka tescil başvuru belgesi peşinden ODTÜ tarafından istenen alan adı tahsis formudur.

Slogan Tescili

Türk Patent ve Marka Kurumuna marka tescil başvurusu esnasında uygulanan prosedürlerin aynısı slogan tescilinde de uygulanmaktadır.Süreç 10-12 ay arasında sürmektedir.

Başvuru esnasında sloganınızın yazılı örneği;

Şirket evrakları ve Karar Patent vekaletnamesini ( noter onayı gerektirmez ) Karar Patent’ e vermeniz gerekmektedir.

Logo tescilinde verdiğimiz örneğe hitaben burada da yine lacoste örneğinden gidersek Logosunu markasını ve aynı zamanda logo + markasını tescilledikten sonra markasının bilinirliğini artırmak için sloganını da tescillemektedir.

Örneğin; hayat paylaşınca güzel dediğiniz anda aklımıza gelen ilk marka Turkcell ‘dir. Burada sloganın bilinmişliği ön plana çıkmaktadır.

Yine farklı firma yada şahıslar sloganı kullanarak haksız kazanç elde edebilirler. Bunu engellemek için firmalar bilinen ve tanınan sloganlarını tescillemektedirler

Diğer Hizmetlere Gözatın

Diğer Hizmetler

Marka Tescil Çeşitleri

Danışmanlık Hizmetleri

Patent Başvurusu

Danışmanlık Hizmetleri

Patent Belgesi Adres Değişikliği

Danışmanlık Hizmetleri

Faydalı Model Başvuru Süreci

Danışmanlık Hizmetleri